Drodzy Czytelnicy,
Redakcja zrelacjonowała przebieg spotkania przedstawicieli związków zawodowych w Ministerstwie Sprawiedliwości dotyczącego podziału środków z powstałych oszczędności na niestałe składniki wynagrodzenia, jak i „palących” problemów pracowników sądów m.in. wynagradzania za pełnione tzw. dyżury aresztowe i rodzinne.
Przedstawiamy także kolejne stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie przeprowadzania kwalifikacyjnych ocen okresowych pracowników sądów (urzędników i innych pracowników), o co „Solidarność” Pracowników Sądownictwa zabiegała od pewnego czasu w związku z nieprzestrzeganiem przez dyrektorów wytycznych wynikających z ustawy, rozporządzenia i zaleceń ministerialnych. Oby wreszcie pracodawcy zrozumieli, że wydatkowane środki na wprowadzanie różnego rodzaju nowych narzędzi, są środkami publicznymi, a sąd to nie prywatny folwark.
U naszych felietonistów pojawia się lżejszy aspekt pracy sądowej, ale nie znaczy to, że mniej istotny. Przekrój od przywar narodowych, problemów zapachowych, po bardzo interesującą rozmowę z sędzią promującym edukację prawną wśród młodzieży oraz podróż w czasie, którą odbył nasz redakcyjny kolega.
Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Życzymy przyjemnej lektury.
W numerze m.in.:
REALIA SĄDOWE
– 34 mln na wzrost wynagrodzeń dla pracowników sądów
– Koniec (?) samowoli dyrektorów przy ocenianiu pracowników
– Archiwa i archiwiści oczami innych użytkowników
– Czy pracodawca może cofnąć urlop?
FELIETONY
– Szkoda gadać | Felieton A. Kogut
– Nie taki sąd straszny | J. Lipińska rozmawia z sędzią R. Owczarzakiem
– W pracy tusz potrzebny od zaraz | Felieton M. Pawłowskiego
– Jak historia rodzinna w sądzie zatoczyła koło | Jak za dawnych lat | cz. 6
Najlepsza jakość – większy plik:
Gorsza jakość – najmniejszy plik: